تهران ، نارمک ، میدان نبوت ، ابتدای جانبازان شرقی ، پلاک 467 ، طبقه پنجم

3قطعه که از آبکاری نیکل استفاده می کنند

3قطعه که از آبکاری نیکل استفاده می کنند

در این مقاله ما به 3 قطعه که روزانه از آبکاری نیکل استفاده می کنند میپردازیم.

 

 آبکاری نیکل فرآیند قرار دادن لایه نازکی از نیکل بر روی یک جسم فلزی دیگر است. همچنین پوشش نیکل نامیده می شود، پوشش محافظ و جذابی ایجاد می کند که مزایای زیادی را ارائه می دهد. از زیبایی بهتر (نیکل دارای روکش براق است) تا افزایش مقاومت در برابر خوردگی، استفاده از آبکاری نیکل در سراسر جهان رایج است.

آبکاری نیکل

پوشش نیکل انواع مختلفی دارد: آبکاری نیکل روشن، آبکاری نیکل الکترولس و آبکاری نیکل کسل کننده.

 

در اینجا به شرح سه شیء روزمره می پردازیم که از پوشش نیکل برای افزایش ظاهر و طول عمر محصولات استفاده می کنند.

بخشهای اتومبیل

 

یک نمونه از اقلام روزمره که از این آبکاری استفاده می کنند قطعات خودرو هستند. به عنوان مثال، سپر خودرو و لوله اگزوز از پوشش نیکل روشن استفاده می کند. این روش به دلیل پنهان کردن خطوط پرداخت و افزایش روشنایی استفاده می شود. آبکاری این اجسام همچنین از مواد در برابر خوردگی در محیط های خشن محافظت می کند. لوله های اگزوز به ویژه در معرض دماهای بسیار بالا – ناشی از دود اگزوز اتومبیل – و دمای پایین در زمستان هستند.

دستگیره در

 

دستگیره های درب نیز اغلب در معرض پوشش نیکل قرار می گیرند. آبکاری  الکترولس برای دستگیره در و دستگیره درب استفاده می شود زیرا از خوردگی جلوگیری می کند و بدون توجه به شکل محصول به خوبی عمل می کند. برنج با روکش نیکل اغلب برای دستگیره در و دستگیره درب استفاده می شود. محصولاتی مانند اینها به قدری مورد استفاده قرار می گیرند که بدون پوشش  با نیکل، ممکن است به دلیل روغن های طبیعی دست انسان خیلی زودتر خورده شوند.

قطعات ماشین

 

قطعات ماشین و فنرها اغلب با استفاده از آبکاری نیکل کسل کننده تمام می شوند. این روش بر خلاف آنچه که ممکن است برای یک ماشین جدید براق یا دستگیره در بخواهید، روکشی کسل کننده و مات ایجاد می کند. چیزهایی مانند قطعات ماشین آلات نیکل مات هستند زیرا این روش بهترین مقاومت در برابر خوردگی را دارد و می توان از آن در زیر آبکاری طلا استفاده کرد. همچنین شکل‌پذیر است، به این معنی که برای قطعاتی که حرکت می‌کنند و با دیگران تعامل دارند، ایده‌آل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

درباره ما

آبکار صنعت با هدف ارائه خدمات تخصصی از جمله تست آزمایشگاه و مشاوره در راه اندازی خطوط آبکاری و همچنین عرضه مستقیم کلیه مواد اولیه تخصصی صنعت آبکاری به صورت مایع و پودر با تیمی با تجربه و حرفه ای در سال 1402 تاسیس گردیده و می کوشد تا نسبت به رفع مشکلات در راه اندازی و تامین مواد اولیه گامی مثبت بردارد.

شبکه های اجتماعی

© تمامی حقوق وبسایت برای شرکت ایمن صنعت سها محفوظ می باشد.