تهران ، نارمک ، میدان نبوت ، ابتدای جانبازان شرقی ، پلاک 467 ، طبقه پنجم

نگاهی به تکامل پوشش های خط لوله

نگاهی به تکامل پوشش های خط لوله

این رشد در اکتشاف گاز بازارهای جدیدی را برای پوشش های خط لوله و مواد پوشش مشترک به عنوان ارزیابی ساخت خط لوله در پنسیلوانیا آغاز کرده است. در اینجا توضیحاتی در مورد مواد پوشش، آماده سازی سطح، و روش هایی که به درستی برای محافظت از خطوط لوله گاز استفاده می شود، ارائه شده است. این همچنین بینش شایسته ای را در مورد انواع پوشش های مبتنی بر پلیمر که سطح بالایی از تایید در خط لوله گاز دارند و همچنین مقرون به صرفه هستند کمک می کند.

نیاز به پوشش لوله چیست؟

خوردگی مهمترین تهدید برای خط لوله فولادی مدفون است و همچنین منجر به آسیب و شکستگی دیواره لوله می شود. اغلب. آژانس های فدرال و ادارات حمل و نقل همه این خطوط لوله بین ایالتی را مدیریت می کنند. در یک نقطه، این آژانس ها مسئول اجباری حفاظت در برابر خوردگی، و همچنین کاربرد پوشش های محافظ هستند.

پوشش های خط لوله

پوشش های خط لوله

تکامل مواد پوششی خط لوله

تولید کنندگان پوشش لوله در هند راز پوشش لوله را فاش کرده اند، و تکامل پوشش های خط لوله را می توان به راحتی مشاهده کرد، مواد اصلی مانند قطران زغال سنگ یا آسفالت. در حال حاضر محصولات آسیاب شده در پرایمرهای اپوکسی با ترکیبی از روکش های پلیمرهای لایه ای مختلف استفاده می شود. هنگامی که همه آنها با هم استفاده می شوند، این پوشش های کامپوزیتی با دوام فیزیکی بهتر، مقاومت حرارتی فعال با خواص عایق عالی در مقایسه با مواد پوشش قبلی عمل می کنند. پوشش‌های خط لوله امروزی در اسناد مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پوشش های خط لوله کاربردی در میدان

اپوکسی مایع

هنگامی که یک رزین اپوکسی و سخت کننده یا کاتالیزور، واکنش شیمیایی پیدا می کند، اپوکسی مایع تشکیل می شود. هنگامی که این دو با هم مخلوط می شوند، یک واکنش شیمیایی آنها را سخت تر و بادوام تر می کند. پس از آن، می توانید از اپوکسی روی برس، غلتک یا اسپری استفاده کنید. اساسا

اپوکسی مایع عمدتاً به عنوان یک پوشش میدانی استفاده می شود که برای پوشاندن جوش های دور، اتصالات و شیرها استفاده می شود. این همچنین در بخش های کوچک لوله ها به عنوان بازسازی میدانی استفاده می شود. همچنین حفاظت بیشتری در سطح مشترک خاک و هوا، در انتقال لوله های مدفون می کند. این بستگی به محتوای قابل اعتماد و تعداد لایه ها دارد و اپوکسی مایع ضخیم است. در خط لوله، برد اپوکسی 20 تا 35 میل است. پس از رسیدن به پخت، محصول اپوکسی به پوشش های ترموست تبدیل می شود. یعنی نرم نمی شود و همچنین در حلال ها نامحلول می شود. با این حال، هنگامی که بیش از دمای 250 درجه فارنهایت گرم شود، پوشش از هم می پاشد

اپوکسی قطران زغال سنگ

اپوکسی قطران زغال سنگ (CTE) یک اصلاح اپوکسی مایع است که در آن از قطران زغال سنگ نیمه مایع به جای برخی مواد پرکننده معدنی استفاده می شود. با توجه به واکنش رزین و سخت کننده، CTE درمان می شود. به طور مشابه، با اپوکسی مایع، محتوای قابل اعتماد و چندین لایه روی فولاد، ضخامت اعمال شده اپوکسی قطران زغال سنگ را مشخص می کند. زمان پخت اپوکسی قطران زغال سنگ کند است و در شرایط محیطی پنج تا هفت روز برای پخت کامل لازم است. با این حال، در برخی از موارد، در 150 درجه فارنهایت، درمان نیرو زمان را به 8 ساعت کاهش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

درباره ما

آبکار صنعت با هدف ارائه خدمات تخصصی از جمله تست آزمایشگاه و مشاوره در راه اندازی خطوط آبکاری و همچنین عرضه مستقیم کلیه مواد اولیه تخصصی صنعت آبکاری به صورت مایع و پودر با تیمی با تجربه و حرفه ای در سال 1402 تاسیس گردیده و می کوشد تا نسبت به رفع مشکلات در راه اندازی و تامین مواد اولیه گامی مثبت بردارد.

شبکه های اجتماعی

© تمامی حقوق وبسایت برای شرکت ایمن صنعت سها محفوظ می باشد.