تهران ، نارمک ، میدان نبوت ، ابتدای جانبازان شرقی ، پلاک 467 ، طبقه پنجم

رساناترین پوشش های فلز

رساناترین پوشش های فلز

وقتی صحبت از فلزات و اهداف آنها می شود ، رساناترین پوشش های فلز مهم است. اصطلاحات شناخته شده مختلفی برای هدایت از جمله حرارتی و الکتریکی وجود دارد. هدایت الکتریکی توانایی مواد در عبور از جریان الکتریکی است ، در حالی که هدایت حرارتی توانایی انتقال گرما است. اکثر فلزات تا حدی برق و گرما را انجام می دهند. هنگام انتخاب پوشش فلزی مناسب ، مانند برقی روی ، در نظر گرفتن هدایت بسیار مهم است. برخی از فلزات نسبت به سایرین رسانا تر هستند و برای برنامه های خاص مناسب تر خواهند بود. این به نوع محصولی که نیاز به پوشش و الزامات منحصر به فرد آن دارد کاهش می یابد.

آبکاری نقره

آبکاری

چهار مورد از رساناترین پوشش های فلز چیست؟

موفقیت عملکردی یک محصول یا مؤلفه تا حد زیادی تحت تأثیر قرار گرفتن فلز مناسب قرار خواهد گرفت. با داشتن هر فلز دارای خواص خاص خاص خود ، دانستن اینکه کدام یک را انتخاب کنید می تواند مشکل باشد. برای برخی از نمونه های آب برای رسانا ترین پوشش های فلزی به زیر نگاهی بیندازید.

نقره

نقره که به عنوان رسانا ترین پوشش های فلز شناخته می شود ، برق و گرما را بدون مشکل انجام می دهد. این بازتاب نوری عالی و مقاومت در برابر سایش کم را فراهم می کند. این امر باعث می شود که برقی نقره ای برای آینه ها ، هادی ها در برنامه های کاربردی از راه دور و مخاطبین پوشش ایده آل باشد. آبکاری نقره ای تمایل به لکه دار شدن راحت تر از طلا یا مس دارند. به همین دلیل ، آبکاری نقره فقط برای برنامه های خاص مناسب است.

طلا

طلا از هدایت بالایی برخوردار است و در برابر خوردگی و مقاومت در برابر سایش بسیار فراهم می کنداما رساناترین پوشش های فلز نیست. مقاومت برتر آن به همین دلیل است که از آبکاری طلا در فلزات مقاومت کمتری مانند نقره استفاده می شود. طلا سایش و پارگی و همچنین ظاهر فیزیکی محصولات را بهبود می بخشد. نمونه های الکتروپلینگ طلا شامل مدارهای چاپی جواهرات و نیمه هادی ها است. اگرچه آبکاری طلا گران تر است ، اما برای مؤلفه هایی که به هدایت نیاز دارند ، بهترین مزایا را ارائه می دهد.

فلز مس

مس یکی دیگر از فلزات است که بسیار رسانا است. اگرچه یک ترکیب الکترون مشابه با نقره دارد ، اما مس مقاومت در برابر خوردگی بهتری را ارائه می دهد. بسیاری از صنایع به دلیل خاصیت الکتریکی و حرارتی فلزات از خدمات آبکاری مس استفاده می کنند. علاوه بر این ، آبکاری مس نیز عملکرد اجزای ساده مانند پلاستیک را تقویت می کند.

فلز روی

روی بسیار کمتر از طلا ، مس و نقره است. با این حال ، هنوز هم هدایت خوبی را فراهم می کند. برقی روی به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد زیرا به عنوان یک جایگزین مقرون به صرفه ترمی باشد. این ارزان تر از فلزات رسانا گران تر است و همچنین دوام بسیار خوبی را ارائه می دهد. برقی روی یک راه حل عالی برای جلوگیری از فلزات مانند فولاد و آهن از زنگ زدگی است. و همچنین چهار فلز ذکر شده در بالا ، نیکل و پلاتین نیز به عنوان برخی از رسانا ترین فلزات در نظر گرفته می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

درباره ما

آبکار صنعت با هدف ارائه خدمات تخصصی از جمله تست آزمایشگاه و مشاوره در راه اندازی خطوط آبکاری و همچنین عرضه مستقیم کلیه مواد اولیه تخصصی صنعت آبکاری به صورت مایع و پودر با تیمی با تجربه و حرفه ای در سال 1402 تاسیس گردیده و می کوشد تا نسبت به رفع مشکلات در راه اندازی و تامین مواد اولیه گامی مثبت بردارد.

شبکه های اجتماعی

© تمامی حقوق وبسایت برای شرکت ایمن صنعت سها محفوظ می باشد.