تهران ، نارمک ، میدان نبوت ، ابتدای جانبازان شرقی ، پلاک 467 ، طبقه پنجم

فولادیا تیتانیوم

فولادیا تیتانیوم

فولادیا تیتانیوم

فولاد و تیتانیوم هر دو فلزات قوی هستند که معمولا مورد استفاده قرار می گیرند. کاربران اغلب با این سوال مواجه می شوند که کدام یک برای پروژه آنها بهتر است. در شرکت آبکاری فلز،آبکار صنعت,  راهنمای مفیدی برای کشف این دو فلز گردآوری کرده‌ایم.

کدام قوی تر است؟ فولادیا تیتانیوم

وقتی تیتانیوم با فلزات دیگری مانند آلومینیوم یا وانادیم آلیاژ می شود، به طور چشمگیری از بسیاری از فولادها قوی تر می شود. از نظر استحکام خالص، بهترین آلیاژهای تیتانیوم بر فولادهای زنگ نزن با درجه پایین تا متوسط ​​غلبه می کنند. با این حال، بالاترین درجه فولاد ضد زنگ قوی تر از آلیاژهای تیتانیوم است. اگر به دنبال استحکام هستید، توصیه می کنیم از آلیاژ تیتانیوم معمولی استفاده کنید.

کدام سبک تر است؟فولادیا تیتانیوم

با توجه به استحکام آن، تیتانیوم بسیار سبک است. در مقایسه با فولاد در نسبت استحکام به وزن، تیتانیوم بسیار برتر است. این فلز به اندازه فولاد قوی است اما 45 درصد سبک تر است. در واقع، تیتانیوم دارای بالاترین نسبت استحکام به وزن در بین تمام فلزات شناخته شده است.

 

موارد استفاده از استیل

فولاد ضد زنگ معمولاً در ساخت و سازهای مدرن استفاده می شود زیرا سخت، انعطاف پذیر و به راحتی جوش داده می شود. فولاد همچنین در محصولات دارای تیغه مانند چاقو استفاده می شود، زیرا از تیتانیوم سخت تر است. تیغه های ساخته شده از فولاد درجه یک عمر طولانی تری نسبت به تیغه های تیتانیوم دارند. این به این دلیل است که تغییر شکل فولاد اغلب بیشتر از تیتانیوم طول می کشد. از نظر خدمات تکمیل فلز، غیرفعال سازی فولاد ضد زنگ می تواند واکنش شیمیایی سطح آن را کاهش دهد. غیرفعال کردن فولاد ضد زنگ برای افزایش طول عمر مواد و اطمینان از ایمنی کاربرد مهم است. همچنین اغلب به عنوان یک فلز اصلی استفاده می شود و با یک آبکاری فلزی پوشانده می شود.

موارد استفاده از تیتانیوم

تیتانیوم_کریستال آلیاژهای تیتانیوم به دلیل نسبت قابل توجه استحکام به وزن، به طور مرتب در محصولات قوی که از سبک بودن بهره می برند استفاده می شود. نمونه هایی از این موارد عبارتند از راکت تنیس و دوچرخه. اما به دلیل مقاومت در برابر آب دریا در بدنه کشتی و میل پروانه نیز استفاده می شود. از نظر آبکاری فلز، خدمات آبکاری می تواند برای تیتانیوم مفید باشد. به عنوان مثال، افزودن پلاتین به فلز می تواند ظاهر آن را بهبود بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

درباره ما

آبکار صنعت با هدف ارائه خدمات تخصصی از جمله تست آزمایشگاه و مشاوره در راه اندازی خطوط آبکاری و همچنین عرضه مستقیم کلیه مواد اولیه تخصصی صنعت آبکاری به صورت مایع و پودر با تیمی با تجربه و حرفه ای در سال 1402 تاسیس گردیده و می کوشد تا نسبت به رفع مشکلات در راه اندازی و تامین مواد اولیه گامی مثبت بردارد.

شبکه های اجتماعی

© تمامی حقوق وبسایت برای شرکت ایمن صنعت سها محفوظ می باشد.