تهران ، نارمک ، میدان نبوت ، ابتدای جانبازان شرقی ، پلاک 467 ، طبقه پنجم

3 کاربرد متداول برای پرداخت فلز

3 کاربرد متداول برای پرداخت فلز

پرداخت فلز فرآیند افزودن یک لایه دیگر به یک محصول فلزی است و برای اهداف مختلفی استفاده می شود. پرداخت فلز می تواند دوام را افزایش دهد، جذابیت تزئینی (مانند آنودایز آلومینیومی) را بهبود بخشد، رسانایی الکتریکی را افزایش دهد، مقاومت الکتریکی بالاتر، مقاومت شیمیایی بالاتر، و مقاومت در برابر تیرگی و پتانسیل ولکانیزاسیون را افزایش دهد.

پرداخت فلز

تکمیل فلز

1.تکمیل فلزات در صنعت پزشکی فلزات تکمیلی-پزشکی

اجزایی در صنعت تجهیزات پزشکی وجود دارد که برای سلامت و ایمنی بیماران ضروری است. از بهداشت دقیق، قابلیت اطمینان، تا اندازه های مختلف ابزارهایی که می توانند به صورت ارگونومیک برای عملکرد بهینه نگهداری شوند، پرداخت فلز ضروری است. تمام دستگاه های صنعت پزشکی دارای نوعی پوشش فلزی هستند تا آن را صاف، مقاوم در برابر خوردگی و ناتوانی در نگهداری باکتری ها کنند.

2.تکمیل فلز در صنعت فناوری فناوری تکمیل فلزات

از تلفن  تا کامپیوتر یا یخچال و توستر، اکثر ابزارهای شما در خانه و محل کار دارای روکش فلزی در فرآیند تولید خود هستند. متداول ترین روکش فلزی در فناوری، فرآیند آنودایز آلومینیومی است که آیفون از آن برای بدست آوردن رنگ و قوام فلز در بدنه خود بهره  می برد.

3.تکمیل فلز جواهرات

metal-finishing-jewellery پرداخت فلز برای جواهرات به منظور تغییر رنگ آن برای طیف وسیعی از طرح های دلخواه یا برای سنباده زدن یا صیقل دادن کالا برای یک روکش صاف به کار می رود. آبکاری رودیوم، آبکاری طلا و آبکاری نقره نیز معمولاً برای دوام یا اهداف ارزشی استفاده می شود.

سایر موارد استفاده از تکمیل فلز

صنایع برق، لوله کشی، معماری و وسایل نقلیه نیز برای دستیابی به انواع پرداخت نیاز به تکمیل فلز دارند. به عنوان مثال، صنعت برق به روکش های فولادی ضد زنگ برس  برای صفحات سوئیچ نیاز دارد. وسایل نقلیه نیاز به پرداخت سخت و بادوام در رنگ های مختلف دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

درباره ما

آبکار صنعت با هدف ارائه خدمات تخصصی از جمله تست آزمایشگاه و مشاوره در راه اندازی خطوط آبکاری و همچنین عرضه مستقیم کلیه مواد اولیه تخصصی صنعت آبکاری به صورت مایع و پودر با تیمی با تجربه و حرفه ای در سال 1402 تاسیس گردیده و می کوشد تا نسبت به رفع مشکلات در راه اندازی و تامین مواد اولیه گامی مثبت بردارد.

شبکه های اجتماعی

© تمامی حقوق وبسایت برای شرکت ایمن صنعت سها محفوظ می باشد.