تهران ، نارمک ، میدان نبوت ، ابتدای جانبازان شرقی ، پلاک 467 ، طبقه پنجم

چرا پوشش های صنعتی محافظ مهم هستند؟

چرا پوشش های صنعتی محافظ مهم هستند؟

پوشش های صنعتی محافظ بسیار مهم و مفید هستند زیرا می توانند در کاربردهای صنعتی وسیع مورد استفاده قرار گیرند. آنها محافظ هستند و همچنین از لوله های شما در برابر خطرات خارجی محافظت می کنند. پوشش‌های صنعتی محافظ مهم هستند زیرا از تجهیزات شما در برابر هرگونه سایش و پارگی محافظت می‌کنند. این باعث می شود تجهیزات قوی تر و طولانی تر شوند. همچنین باعث صرفه جویی در هزینه های نگهداری می شود. پوشش های محافظ روی تعدادی از سطوح کار می کنند و به محافظت از آنها در برابر محیط خارجی کمک می کنند.

تولید کنندگان پوشش محافظ معروفی در هند وجود دارند که پوشش محافظ سفارشی را متناسب با نیاز و کاربرد شما تولید می کنند. این باعث می شود که تجهیزات کارآمدتر کار کنند و با جلوگیری از هر گونه ساییدگی و پارگی، عمر آنها را طولانی تر می کند. شما می توانید در هزینه خود صرفه جویی کنید زیرا به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز است و همچنین پوشش محافظ طول عمر ماشین ها را افزایش می دهد. آنها برای استفاده در سطوح مختلف برای انواع کاربردهای صنعتی ایمن و ایمن هستند. پوشش های محافظ ضد آب هستند و از ماشین ها در برابر تغییر رنگ، پوسیدگی، آلودگی، آسیب اشعه ماوراء بنفش و آسیب نمک محافظت می کنند.

پوشش های صنعتی

پوشش های صنعتی

کاربرد پوشش های صنعتی

روکش‌های محافظ ماشین‌ها را در برابر آلودگی‌های خارجی و عوامل آب و هوایی محافظت می‌کند، بنابراین ماشین‌ها بدون باکتری و گرد و غبار می‌شوند و استفاده از آنها تمیزتر و بهداشتی‌تر است. روکش های محافظ ضد باکتری بوده و قابل استفاده بر روی سطوح مختلف از جمله فلز، شیشه، پنل های خورشیدی، سطوح سنگی، سطوح چوبی و … می باشد. مناسب برای ماشین های شما و محیط اطراف شما از آنجایی که پوشش‌های محافظ هر گونه آسیب را از بین می‌برند و از ابزار شما محافظت می‌کنند، این کار باعث می‌شود کارکرد نرم‌تر شود و در نتیجه سرعت را افزایش می دهد و از هرگونه خرابی جلوگیری می‌کند.

پوشش های محافظ کیفیت خوبی را به ماشین های شما ارائه می دهند. آنها راه حل های صرفه جویی در هزینه هستند که می توانند در تجهیزات مختلف در خانه و همچنین کسب و کار شما استفاده شوند. می توانید از پوشش های محافظ روی کانال های HVAC، واحدهای سردخانه، تجهیزات مختلف و قطعات ماشین آلات استفاده کنید. این پوشش باعث صرفه جویی در هزینه انرژی، کنترل دما، جلوگیری از سر و صدا و آلودگی های خارجی می شود که بهترین کیفیت را به ابزار شما می دهد. آنها را می توان در قسمت های مختلف خانه یا مشاغل شما مانند کانال های HVAC، پایه ها و واحدهای سردخانه و غیره استفاده کرد.

این پوشش ها می توانند به صرفه جویی در گرمایش و سرمایش، صرفه جویی در مصرف انرژی، کنترل دما، سد نویز، کاهش آلرژن ها و رطوبت و غیره کمک کنند. پوشش های محافظ در مدیریت راه حل ها برای تجهیزات خانه و کسب و کار شما کارآمد هستند. پوشش های محافظ برای استفاده در صنایع مختلف مانند خودروسازی، صنعتی، نفت و گاز، امنیت، OEM، ساخت و ساز، حمل و نقل، آب، دریایی، کشاورزی و غیره ایمن هستند.

 

خواص پوشش

پوشش های مختلف خواص پوشش صنعتی متفاوتی از خود نشان می دهند. برای مثال، پوشش‌های اپوکسی و یورتان می‌توانند تنوع زیادی از مواد شیمیایی و اثرات فیزیکی را تحمل کنند.اگرچه اپوکسی‌ها با قرار گرفتن در معرض در فضای باز نیز مشکل دارند.  هر دو پوشش ممکن است توسط اسید نیتریک آسیب ببینند. در طول فرآیند اعمال، پوشش‌های مبتنی بر آب برای تکنسین‌ها ایمن‌تر هستند.اما در بسترهای آسیب‌پذیر، ممکن است خطر خوردگی را افزایش دهند.

نهایتا، بسیاری از خواص زیبایی شناختی و عملکردی تا حد زیادی به مواد پوشش و فرآیند اعمال بستگی دارد. ویژگی های دیگر عبارتند از انعطاف پذیری پوشش و ازدیاد طول. بافت صاف، براق و فیلم؛ کیفیت رنگ، حفظ و ویژگی؛ نفوذپذیری رطوبت؛ قابلیت لحیم کاری و رسانایی برای پردازش بیشتر در طول هر مرحله از فرمولاسیون پوشش صنعتی سفارشی، مهم است که کاربرد کاربرد قطعه را در نظر بگیرید. استفاده از کاربرد یکی از عوامل کلیدی در تعیین خواص پوشش مورد نیاز برای انجام عملکرد نهایی آن است.

بازرسی قطعات

پس از تکمیل فرآیند پوشش، قطعات باید بازرسی شوند تا اطمینان حاصل شود که پوشش با پارامترهای قابل قبول مطابقت دارد. بیشتر پوشش های صنعتی دارای درجات خاصی از ضخامت هستند که باید در آن قرار گیرند تا اطمینان حاصل شود که قسمت را می پوشانند و جزئیات یا پیچیدگی های کوچک را بیان نمی کنند. خطوط رنگ که به خوبی اجرا می شوند دارای استانداردهای بازرسی کیفیت هستند تا از انطباق هر پروژه پوشش با میانگین ضخامت قابل قبول اطمینان حاصل کنند.

هنگام انتخاب روش پوشش صنعتی مناسب، هم تجهیزات و هم مواد پوشش مهم هستند. یک خط پوشش صنعتی بهینه به آب‌بندهای پمپ قوی، فیلترها و نوک‌های اسپری تمیز و خطوط هوای شستشوی منظم نیاز دارد. اگر تجهیزات به طور منظم نگهداری نشود، نتایج می تواند غیر استاندارد یا ناقص باشد.

تامین کنندگان پوشش های صنعتی باید با مشتریان خود کار کنند تا از ممیزی فرآیندها با بازخوردی که از اعمال کننده ها دریافت می کنند، تمیز کردن مناطق کار و نگهداری منظم تجهیزات اطمینان حاصل کنند.
ملاحظات برای فرمولاسیون پوشش صنعتی سفارشی

پوشش های صنعتی

Industrial Coatings

ملاحظات در انتخاب فرمولاسیون پوشش صنعتی سفارشی عبارتند از:

شناسایی بستر

فرمولاسیون پوشش صنعتی ایده آل به زیرلایه بستگی دارد. فرمولاسیون ممکن است به مواد زیر نیاز داشته باشد: یورتان، اکریلیک یا اپوکسی. تولیدکنندگان باید در نظر بگیرند که آیا قطعات از مواد مختلفی تولید می شود و چه زمانی به پوشش صنعتی در طول فرآیند تولید نیاز خواهد بود.

برخی از جفت‌های زیرلایه و پوشش نیز می‌توانند با استفاده از پرایمر صحیح یا ترکیب مواد افزودنی برای کمک به اتصال یا سایر خواص پل شوند. بسترها به حفاظت های منحصر به فردی مانند حفاظت در برابر خوردگی، رعایت مقررات ایمنی مواد غذایی و بسیاری موارد دیگر نیاز دارند. این باید توسط سازندگان در نظر باشد.

روش های مختلف کاربرد و مواد بسته به شرایط سطح زیرلایه ممکن است نتایجی بهتر از سایرین ارائه دهند. برخی از بسترها در برابر تغییراتی که در ترکیب از طریق روش‌های مختلف اعمال و روش‌های پخت رخ می‌دهد آسیب‌پذیر هستند. به عنوان مثال، اگر یک تولید کننده با یک بستر ساخته شده از پلاستیک و همراه با یک پوشش کار می کند. برای اطمینان از دوام دمای پخت معین بدون تاب برداشتن، به درمان حرارتی نیاز دارد.

محیط کاربردی

هنگام انتخاب یک نوع پوشش، عوامل محیطی کاربرد را باید در نظر داشت. پوشش های صنعتی نیاز به محیطی پایدار و تمیز در شرایط دما و رطوبت خاص دارند. اگر شرایط ناسازگار در محیط وجود داشته باشد، به احتمال زیاد نتایج نهایی ناسازگار وجود دارد. به عنوان مثال، شرایط رطوبت و دما کنترل نشده با روزهای فعال صنعتی، روزهای گرمتر و شب های خنک تر، منجر به شوک حرارتی می شود.

در طول دوره کاربرد یا خشک شدن، پوشش می تواند با قرار گرفتن در معرض پاشش، بخارات شیمیایی و آلاینده ها از نظر شیمیایی تغییر یابد. هر گونه آلودگی قبل از عمل آوری پوشش باعث کاهش اثربخشی آن می شود. سازندگان باید قبل از تکمیل فرآیند پخت، از محافظت از قطعات تحت درمان خود در برابر سایش، اشعه ماوراء بنفش و ضربه فیزیکی اطمینان حاصل کنند.

شناسایی فرآیند

نتیجه نهایی تحت تأثیر جزئیات فرآیند درخواست است. روش دقیق کاربرد (مانند پاشش، مسواک زدن، غوطه وری و غیره) باید توسط سازندگان به دقت برنامه ریزی شود .همچنین باید اطمینان حاصل کنند که آیا فرآیند برنامه ریزی شده کنترل دقیق ضخامت را تضمین می کند یا خیر. سایر فرآیندهایی که باید در نظر داشت شامل آماده سازی بستر، تمیز کردن و درمان پس از پخت، تجهیزات پخت و پخت، در دسترس بودن فضا و شرایط خشک کردن در محیط های تحت کنترل می باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

درباره ما

آبکار صنعت با هدف ارائه خدمات تخصصی از جمله تست آزمایشگاه و مشاوره در راه اندازی خطوط آبکاری و همچنین عرضه مستقیم کلیه مواد اولیه تخصصی صنعت آبکاری به صورت مایع و پودر با تیمی با تجربه و حرفه ای در سال 1402 تاسیس گردیده و می کوشد تا نسبت به رفع مشکلات در راه اندازی و تامین مواد اولیه گامی مثبت بردارد.

شبکه های اجتماعی

© تمامی حقوق وبسایت برای شرکت ایمن صنعت سها محفوظ می باشد.