تهران ، نارمک ، میدان نبوت ، ابتدای جانبازان شرقی ، پلاک 467 ، طبقه پنجم

4 صنعتی که نمی دانستید از آبکاری طلا استفاده می کنند!

4 صنعتی که نمی دانستید از آبکاری طلا استفاده می کنند!

فرآیندهای آبکاری طلا اغلب با جواهرات و ساعت همراه است. با این حال، آنها همچنین می توانند در صنایع دیگری استفاده شوند که ممکن است شما را شگفت زده کند. کارشناسان ما در حال بررسی چهار مورد استفاده از آبکاری طلا هستند که ممکن است شما از آنها اطلاعی نداشته باشید.

صنعت هوافضا

به لطف خواص رسانایی آن، صنعت هوافضا اغلب از این پوشش استفاده می کند.

طلا یک ماده ایده آل برای قطعاتی است که نیاز به مقاومت در برابر محیط های سخت دارند. این بدان معنی است که اغلب در سوئیچ ها و اتصال دهنده های فضاپیما یافت می شود.

آبکاری طلا همچنین محافظت در برابر سطوح بالای تابش در فضا را فراهم می کند. در نتیجه، اغلب در ماهواره ها نیز استفاده می شود.

صنعت الکترونیک

 

صنعت دیگری که از فرآیندهای آبکاری طلا استفاده می کند، صنعت الکترونیک است. رسانایی و مقاومت طلا در برابر خوردگی دوباره آن را به ماده ای مناسب برای تعدادی از قطعات الکترونیکی تبدیل می کند.

در تولید تراشه‌های کامپیوتری ازاین پوشش استفاده می‌شود، زیرا توانایی اتصال خوبی با فلزات دیگر دارد. همچنین اتصال الکتریکی قابل اعتمادی را فراهم می کند که برای میکروالکترونیک کلیدی است.

صنعت خودرو

فرآیندهای آبکاری طلا گاهی در صنعت خودروسازی برای افزودن رنگ لوکس به وسایل نقلیه سطح بالا استفاده می شود. می توان از آن برای برجسته کردن نمادها، آرم ها و سایر ویژگی های تزئینی استفاده کرد تا به آنها یک روکش طلایی معتبر بدهد.

از دیدگاه کاربردی تر، آبکاری طلا در اجزای موتور مانند شمع ها و کانکتورها نیز استفاده می شود.

یراق آلات خانه

 

وقتی صحبت از شیرآلات و یراق آلات حمام به میان می‌آید، یک روش متداول برای اعمال یک روکش عالی است. طلا روی فلز دیگری مانند لوله مسی آبکاری شده است که تأثیر زیادی بر روی نواحی قابل مشاهده لوله کشی ایجاد می کند.

شما می توانید برای راه اندازی خطوط آبکاری ,تهیه ی مواد اولیه آبکاری با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

درباره ما

آبکار صنعت با هدف ارائه خدمات تخصصی از جمله تست آزمایشگاه و مشاوره در راه اندازی خطوط آبکاری و همچنین عرضه مستقیم کلیه مواد اولیه تخصصی صنعت آبکاری به صورت مایع و پودر با تیمی با تجربه و حرفه ای در سال 1402 تاسیس گردیده و می کوشد تا نسبت به رفع مشکلات در راه اندازی و تامین مواد اولیه گامی مثبت بردارد.

شبکه های اجتماعی

© تمامی حقوق وبسایت برای شرکت ایمن صنعت سها محفوظ می باشد.